Kin Zoltán üzente 11 éve

Készítettem egy rekuperátort,az össz beker. költ. kb 125-150000-volt .
A cucc 50-70% közott hozza vissza a hőt .A gyári 1.200000 ft- ba került volna
alsóhangon. ?????????????
A hőcserélő papírból lett volna .
Ennyi.
Csövi.

Válasz

Kin Zoltán üzente 11 éve

Csövi!!!
A napkollektoroknál mér számolnak marha nagy megtérülési idővel,ha mindenki tudja hogy szar anyagból soha nem jön vissza az arany áron megvásárolt árú ára???????????
Na ezért nem vásárolok a boltba kész rendszert,sőt napkolit sem.
Az egyik csőszerelvény boltban az eladónak van otthon kolija, szerinte a falvastagság lesz a probléma a gyári cuccokba.
Van benne valami.
Üdv!

Válasz

Sóczó László üzente 11 éve

Zoli!!!!
A fogyasztói társadalom ezt teszi. Ami eddig kibírta 30 évig Hajdu Energomat mosógép vagy bojler, az most 5 év. Nem érdek a tartósság sajnos. Mielőbb vegyél egy újat. Ha rozsdamentesből csinálnák örök élet lenne!

Válasz

Kin Zoltán üzente 11 éve

A bojler falvastagsága és a felületi kezelés (festés) lehet a kritikus pont.
Nekem van 1 törölközőszárító radiátor 6 év után belülről rohad kifelé.Már csak napok kérdése és ereszteni fog .Nem volt olcsó. (krómozott)
Üdv !

Válasz

Sóczó László üzente 11 éve

A sörkolis oldalon van egy tag aki ezt úgy oldotta meg, hogy fogott egy kiszuperált bojlert csak a tartályt. Szétvágta, tett bele kb. 30 fm 15-ös rézcsövet Vissza hegesztette, felrakta a kazán fölé. A kazán folyamatosan, gravitációsan fűti a bojlerben lévő vizet mintha egy radiátor lenne. A hideg ívó víz áramlik a csőspirálban, ha nyitja a meleg csapot az spirálon átáramló hideg víz felmelegszik és kész.

Válasz

Kin Zoltán üzente 11 éve

A hőcserélő + a szivattyú marha drága ,ha megfelelőt akarsz venni.
Üdv Zoli!

Válasz

sz g üzente 11 éve

Sziasztok!
Én nem építettem napkollektort, de hőcserélő kapcsán van egy gyakorlatban is kivitelezett ötletem. Egy biomassza tüzelésű kazánom van ( olyan mint egy modern programozható karborobot ) melyhez csináltam egy 200l-es hidrofor tartályból HMV tárolót. A hőt egy tömb lemezes hőcserélőn keresztül nyerem ki a tartályból. A melegítendő víz körben van egy átfolyás kapcsoló, ebben az ágban a rendszernyomás áramoltatja a vizet. A hőcserélő másik ágában egy keringető szivattyú forgatja a vizet, amikor megnyitom a csapot és az átfolyás érzékelő kapcsol ( kapcsoló és szivattyú közt egy relé van ).
Ez csak egy lehtséges megoldás, így bármilyen tartály használható különösebb átalakítás nélkül. Nem biztos, hogy ez a legolcsóbb, de nálam legalább üzembiztos. ( hőcserélő 30KW ~18000Ft, szivattyú 19000Ft, FS-02 átfolyás kapcsoló 5-6000Ft )
üdv.: Gábor

Válasz

Sóczó László üzente 11 éve

A gyári rendszereket természetesen csak réz vagy vas csővel kötik össze. Nyilván egy vákuumcsöves kollektorban könnyen felszalad a hőfok 100 fok főlé is. Én 20-as henko csövet használtam gyári adat szerin kibír 10bar-t és 90 fokot. valamivel azért olcsóbb és könnyű telepíteni. Tapasztalatom szerint a hőfok nem ment még 80 fok fölé. Persze ha leáll a szivattyú akkor akár fel is forrhat. A tartály max. hőfoka kb 78 fok volt. A mostani időjárás mellet 2012 szeptember úgy 50-60 fok között van a napi tartály hőmérséklet. A tartály alsó része fürdés után lehül kb 30-35 fokig, de a teteje még reggel is 50 fok körül van. Nekem gyári tárolóm van de a hőcserélő adatok nincsen rajta. A neten rákeresve megtalálható az egyes tartályméretekhez beépített hőcserélő felület is pl: naplopo.hu. De minimum 0,5nm ajánlott ha kivitelezehető akkor min. 15-ös csőből. A gyáriakban 3/4"-es vascsőből van.

Válasz

Kin Zoltán üzente 11 éve

Szükség van réz (rámenő és visszatérő) csövekre? Hány fokon működik a koli? Hány méter,milyen vastag rézcső kellene a tartályban lévő hőcserélőnek?

Válasz

Kin Zoltán üzente 11 éve

A fa keretet alulemezzel beborítottam,így nem ázik.

Válasz

Sóczó László üzente 11 éve

Vannak további képek is. A polikarbonát a profil tetejére van fektetve és egy másik hosszában félbevágott gipszkarton profilt használtam leszorítónak a polikarbonát alatt és felett is tömítő gumi található. A tetőn lévő sörkolim fa kerete nem időálló az idén tervben van a csere mert erősen rohad. Fedni kell ha fából készül és tetőn van.

Válasz

Kin Zoltán üzente 11 éve

Nagyon jól sikerült.A készítés közben nem csináltál képeket? A profilba hogy szorítottad be a polik. lemezt,hogy zártad le? Nekem van 3 sörkolim,de fa keretet csináltam nekik.A profil nem gyenge?

Válasz

Miszter Regiszter üzente 11 éve

Itt egy medencefűtő házi készítésű napkollektor kpe csőből, alufólia tükrökkel.
http://suncollector.sx33.net

Válasz

Nagy Sándor üzente 14 éve

Szép munka.Tetszik.
Az enyim is készül, csak az üvegre várok, és jöhet a beüzemelés.

Válasz